Nitra z nadhľadu

Rozmýšľate kam pozvete svojich priateľov na príjemné stretnutie, tak aby ste im rozmaznali chuťové poháriky a zároveň im chcete ukázať Nitru v tom najkrajšom svetle? Čo poviete na pohľad „zhora“?  
V Nitre máme zopár takýchto špeciálnych miest. Ste zvedaví aké sú to? Nech sa páči, inšpirujte sa našou pozvánkou.

Aký pohľad majú kominári na hlavnú tepnu mesta? Vžite sa do ich koži, celkom bezpečne, dokonca pri absolútnej pohode s vodnou fajkou.
Nekonvenčná terasa v čajovni Epicure je skrytým klenotom v absolútnom centre Nitry. Majitelia ju postavili pred pár rokmi celkom neplánovane a od vtedy sa tam už spravilo toľko „selfíčiek“ ako málokde v meste.
Čajovňu Epicure nájdete na 3. poschodí v budove oproti hlavnému vchodu do OD Tesco. Okrem ich hlavnej domény – čajov na akýkoľvek spôsob, odporúčame výborné Caffé Latté a akýkoľvek zákusok z aktuálnej ponuky. Oceňujeme ukážkový prístup obsluhy a nevtieravý hudobný „podmaz“, ktorý vždy dotvorí tú správnu náladu.

Epicure

Užite si západ slnka pri kvalitnom vínku s výhľadom na takmer celé mesto z terasy KG Wine&Coffe priamo na Kalvárii.
Hladného maškrtníka potešia domáce raw torty či chutné cheescaky. Pokiaľ doceníte dobré víno, tak Vám pán majiteľ predvedie riadenú degustáciu moravských vín z rodinného vinárstva Josef Dufek. Špecialitou Kágečka sú vynikajúce limonády. V lete osviežia a zime zahrejú a hlavne vždy zaženú smäd. Vyskúšajte akúkoľvek. Mňam!
Dostali ste chuť na niečo…no ako to povedať…poriadne?! Čo poviete na poctivé burgre s výhľadom na klenot mesta- nitriansku katedrálu? Môže byť? V reštaurácii Burger Boutique v hoteli Alexander´s na Mostnej ulici si určite prídete na svoje. Špeciálne servírované domáce burgre z hovädzieho, kuracieho či rybacieho mäska so slušnou nádielkou hranolčekov, prípadne poriadny hot dog…to je „Amerika v noci“! Respektíve Amerika na jedálnom lístku. Ak predsa len preferujete niečo ľahšie, odporúčame šalát s lososom, no našou láskou na prvý „záhryz“ zostáva úplne neamerická, zapekaná francúzska cibuľačka. Veľmi milé prekvapenie!
Sedíte na terase, v jednej ruke Cuba Libre, v druhej ruke pomaly tlejúca Cohiba, vonku sa zotmieva a katedrála s okolitými budovami podhradia sa začínajú tak noblesne vyfarbovať, to je Amerika!
Ó, prepáčte! Ospravedlňujem sa, to je Nitra!

Burgerbutique
Pokiaľ Vám ešte nestačilo, prišiel čas vytiahnuť žolíka z rukáva. Ak chcete celkom unikátny kulinársko-vizuálny zážitok, musíte si ho zaslúžiť a teda vystúpiť až na temeno Zobora. Na kľukatej Svätourbanskej ulici sa skrýva perla, ktorá bola celú generáciu výkladnou skriňou slovenskej gastronómie. Dámy a páni, ráčte si vychutnať výhľad na Nitru all-inclusive. Ako inak, než pri romantickej večeri v reštaurácii hotela Zlatý Kľúčik. Na svoje si príde každý gurmán. Už len predjedlo je tu pôžitok sám o sebe. Nás očarili nakladané prsia z holuba, limetkové risotto s medovou cibuľkou. Musíte uznať, že na tomto mieste je rozmaznávanie povinnou súčasťou každej návštevy.

Zlatý kľúčik