, , ,

Umenie a zábava s CASHBACKcity Prievidza

cbcpd-nahlad-umenie-zabava

Mnohí z nás majú v rodine ľudí, ktorí milujú umenie, prípadne hrajú na nejaký hudobný nástroj. Dnešná téma sa dotýka nielen umelcov a hudobníkov ale aj tých, ktorí majú radi prekvapenia, adrenalín a nevšedné zážitky.

 

Nádherné umelecké  sošky z dreva, skla alebo keramiky, nájdete v Galérii Velvet na Hurbanovom námestí v Bojniciach. Vždy keď vojdem dovnútra, hneď sa kochám obrazmi vľavo či vpravo. Aj u nás doma sa ocitli očarujúce keramické múzy a krásne sú drevené či keramické sošky anjelikov. Mojou obľúbenou je drevená soška zaľúbencov. Ak ich umiestnite v byte, či priamo v spálni, podporíte harmonické vzťahy v rodine. To je námet pre milovníkov feng-šuej.

 

velvet

Okrem umeleckej keramiky, ak by niekto chcel potešiť rodičov alebo starých rodičov, svokry alebo kohokoľvek z rodiny, je v galérií aj krásna úžitková keramika, ako sú misky, vázy, hrnčeky. Zaujať vás dokáže aj bižutéria zo skla. Pre milovníkov vína galéria ponúka medailové vína. V každom prípade, básniť sa dá dlho, ale je lepšie vidieť, ako len o tom čítať. Navštívte Galériu Velvet a prezrite si všetky umelecké predmety, ktoré ponúkajú.

 

Pre hudobníkov, spevákov, skladateľov a zvukárov je správnou voľbou obchod s hudobninami, ktorý sa nachádza oproti farskému kostolu. V Hudobninách Beáta Balážová na Hviezdoslavovej ulici v Prievidzi nájdete všetko, načo si len muzikant spomenie. V prípade, že sa vy sami nerozumiete hudbe, a chcete niekoho hudobne nadaného obdarovať, personál v predajni vám zaručene poradí.

Či to budú nejaké špeciálny noty, potreby na údržbu nástrojov, struny pre gitaristov a samozrejme ladičky či brnkátka, všetko nájdete v hudobninách. A to čo v hudobninách práve nemajú, tak vám objednajú a za pár dní to máte doma.

Skutočný hudobníci ocenia kvalitné značkové klávesové (digitálny klavír, keybord…), dychové (klarinety, saxofóny, hoboje, trubky…) bice a úderové (timpany, pekusie, bicie súpravy…) alebo strunové nástroje (gitary, husle, violy, elektrické či akustické…) a profesionálnu ozvučovaciu či nahrávaciu techniku (mikrofóny, mixážne pulty, reproduktory…)

hudobniny

A teraz, tu máme takú špeciálnu vychytávku. Ak máte doma či už deti, alebo rodičov, partnerov, ktorí majú radi hry, hádanky, rébusy, zaručene ich potešíte vstupom do Escape room Mysterium v Bojniciach. O čo tam ide? Je to tímová hra pre 3 – 6 ľudí. Zavrú vás do miestnosti, kde nájdete veľa zámkov, indícií a hádaniek, ktoré musíte vyriešiť a pomocou správnych odpovedí sa odtiaľ dostať von.

Každého napadne niečo iné: jeden si niečo všimne, druhý zase vie prakticky niečo poskladať, otvoriť  a podobne. Veľmi sa to podobá pevnosti Boyard, našťastie tam nie sú žiadne pavúky, hady ani nič podobné.

mystery

Takúto hru môžete dať ako darček a máte tri možnosti: prvá je klasický poukaz na hru, druhá je poukaz, ktorý dostanete v peknej obálke rovno pod stromček a tretia dať ako darček poukaz, ktorý si obdarovaný musí poskladať, aby prišiel na to čo dostal. O to väčšie prekvapenie a zábava na Štedrý deň.

Na výber sú dve hry – Alchymista a Modrá ruža. Modrá ruža nadväzuje na hru Alchymista, to znamená, že môžete darovať aj dve hry za sebou. Ak už rodina hrala jednu hru, môžete si dať pod stromček druhú. Hrá sa aj na Štedrý deň aj cez sviatky- stačí si zarezervovať miesto na internetovej stránke www.mysterium.sk. Pre zákazníkov s CASHBACKcard je cena hry vždy o 2 eura lacnejšia plus CASHBACK.

Tipy na darčeky pre milovníkov umenia, hudby a zážitkov sme vám priblížili a v najbližšom článku sa povenujeme praktickým ľuďom, ktorí chcú investovať do vlastného domova a uvažujú o prerábke. Ak sa chcú sa na ňu pripraviť už teraz, prinesieme zopár horúcich tipov práve pre nich.

0 odpovedí

Napíšte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *